10 березня 2020 року у Лівобережній школі мистецтв було проведено бесіди «Чарівний світ музики в поезії Т.Г.Шевченка» в класі світової та української музичної літератури.
Викладач музичної літератури Гурська Л.П. розповіла про полум’яну, патріотичну, насичену бунтарськими ідеями поезію Т. Шевченка, на якій значною мірою розвивалася як література, так і музика українського народу.
Учні були ознайомлені з творчістю відомого українського поета, був представлений цікавий відеоматеріал про життєвий та творчий шлях Кобзаря. Творчість народного поета, революціонера-демократа, була невичерпним джерелом для українських музикантів як східних так і західних областей України.
Значне місце в пісенному репертуарі з середини ХІХ століття займають пісні на тексти Т. Шевченка. На його глибоко народні поезії були написані мелодії, які увійшли в скарбницю народно-пісенної творчості. Це такі пісні, як «Ой, одна я, одна», «Нащо мені чорні брови», «Думи, мої думи», «Реве та стогне Дніпр широкий».
До уваги слухачів було представлено аудіозаписи пісень-солоспівів: «Садок вишневий», «Ой, одна я, одна», фрагмент кантати «Радуйся ниво, неполитая» М.Лисенка, «Прелюд пам’яті Шевченка» Я.Степового, «Реве та стогне Дніпр широкий» музика С.Крижановського слова Т.Шевченка.
Чим приваблює українських композиторів поезія великого Кобзаря? Передусім – своєю глибокою народністю, правдивістю зображення подій, палким коханням до України та її людей.
Гурська Л.П. |
Учні |