9 березня 2021 року у Лівобережній школі мистецтв були проведені бесіди «Чарівний світ музики в поезії Т.Г.Шевченка» в класі світової та української музичної літератури.
Викладач музично-теоретичних дисциплін Гурська Л.П. розповіла про полум’яну, патріотичну, насичену бунтарськими ідеями поезію Т. Шевченка, на якій значною мірою розвивалася як література, так і музика українського народу.
Учні були ознайомлені з творчістю відомого українського поета, організовано перегляд цікавого відеоматеріалу про життєвий та творчий шлях Кобзаря – фільм «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, і голос твій нам душі окриля».
Значне місце в пісенному репертуарі з середини ХІХ століття займають пісні на вірші Т. Шевченка. На його глибоко народну поезію написані мелодії, які увійшли в скарбницю народно-пісенної творчості, а саме: «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи, мої думи», «Ой, одна я, одна», «Нащо мені чорні брови».
До уваги слухачів було представлено аудіозаписи пісень-солоспівів: «Садок вишневий», фрагмент кантати «Радуйся ниво, неполитая» М.Лисенка, «Прелюд пам’яті Шевченка» Я.Степового, «Реве та стогне Дніпр широкий», музика С.Крижановського, слова Т.Шевченка.
З великою зацікавленістю учні Лівобережної школи мистецтв слухали виступи своїх однолітків. Мішурин Тамірлан виконав твір «Зоре моя вечірняя» на слова Т.Шевченка в обробці М.Лисенка (викладач Токар І.С., концертмейстер Волкова І.І.), Фурт Владислав представив пісню «Над Дніпровою сагою», музика Л.Бражнікової, слова Т.Шевченка (викладач Ус А.Ю., концертмейстер Почкун Ю.А.).
Поезія великого Кобзаря приваблює українських композиторів своєю народністю, правдивістю зображення подій, палким коханням до України. Великий Кобзар – це совість українського народу та нездоланне прагнення до свободи.
Немає коментарів:
Дописати коментар